İNOVASYON

<-Geri Dön

DENSO (ADAS) Gelişmiş Sürüş Yardım Sistemi

10-04-2019 01:12

Vizyon

DENSO her zaman 'Güven' ve 'Güvenlik' üzerine odaklandı ve güvenlik teknolojisinin geliştirilmesi için yüksek kalite ve güvenilirliğe odaklandı.

DENSO, kullanıcıların arabada kendinden emin olmanın ve tehlikeli durumlardan uzak durmanın en iyi yolu olduğunu biliyor.

DENSO, trafik kazası olmadan toplumda Mobilite Kalitesini elde etmek için sürücüler, yayalar ve çevre ortamlar için otomatik sürüş teknolojisi geliştirmeye devam ediyor.

Tarihçe

Milimetre dalga radarı

Dünyanın ilk yerleşik elektronik tarama milimetre dalga radarı (2003)

Milimetre dalga radarı (2003-)

2003 yılında, DENSO yerleşik bir radar olarak dijital ışın oluşturma adı verilen elektronik tarama yöntemini benimseyen dünyanın ilk milimetre dalga radarını geliştirdi. 2015 yılında, TOYOTA'nın orta ve lüks modelleri için aktif bir güvenlik paketi olan 'Toyota Safety Sense P', DENSO'nun milimetre dalga radarını görüntü sensörlü olarak monte etti.

DÖ¼nyanın ilk iki boyutlu LIDAR (1997)

Dünyanın ilk iki boyutlu LIDAR (1997)

LIDAR (1996-)* LIDAR : Işık Algılama

1996 yılında DENSO, ışını ticari araçlar için yatay olarak tarayan doğrusal bir LIDAR'ı piyasaya sürdü. 1997 yılında, ışık gidiş-dönüş süresini bir 2.5 milyarıncı birim ile ölçebilen ve kirişi iki boyutlu, dikey ve yatay olarak ölçebilen dünyanın ilk LIDAR'ı geliştirdik. 2012'de, minyatür ve düşük maliyetli bir lineer LIDAR piyasaya sürüldü ve DAIHATSU'nun çarpışmadan kaçınma yardım sistemi olan Akıllı Yardım'a kabul edildi.

V2X onboard Ö¼nitesi

Yüksek hızlı LAN telsizinin prototipi (1997)

V2X onboard unit (2015-)

Dünyanın ilk ITS Connect uyumlu onboard unit

DENSO, 1997'den itibaren yüksek hızlı bir LAN radyo prototipi geliştirdi ve 2000 yılında Japonya'da ilk teknik standartlara uygunluk sertifikasını aldı.

2006 yılında, 700MHz-bant V2X test modeli yaptık (Japonya'daki frekans bantlarının atanmasına dayanan doğrulama test modeli), Japonya'daki firmalara iletişim testleri için yanlarında getirdik ve ARIB STD T109'un belirlenmesine başarıyla getirdik. .

Yukarıda tarif edildiği gibi, DENSO prototipi ve test modelini ilk geliştirme aşamasından itibaren yapmıştır ve standart şartnamelerin belirlenmesine katkıda bulunmalarını sağlamıştır. 2015 yılında, ITS Connect ile pazara uyumlu, dünyanın ilk bir onboard ünitesini başarıyla başlattık

Halka açık yol ve Test Sürüşü (2014-)

 

Geliştirme çerçevesi ve tesisleri

Geliştirme Ö§erÖ§evesi ve tesisleri

 • Genel MÖ¼dÖ¼rlÖ¼k (Kariya-city, Aichi-pref.)

  Genel Müdürlük (Kariya-city, Aichi-pref.)Teknolojik Gelişme Yönetimi

  2016 yılında ADAS İş ve Teknoloji Geliştirme Bölümü kuruldu. Bu Bölüm, otomatik sürüşün uygulanması, sensörler ve HMI gibi element teknolojilerinin geliştirilmesi, AR-GE geliştirme faaliyetleri ve benzeri için araştırma ve geliştirme yol haritasının belirlenmesinden sorumludur.

 • Tokyo (Nihon-bashi, Tokyo)

  Tokyo şubesi (Nihon-bashi, Tokyo) Enson teknolojik trendleri içeren gelişmiş geliştirme

  En son teknoloji geliştirme için bir Ar-Ge tesisi olan DENSO, diğer şirketler ve araştırma kurumları ile işbirliği yapıyor ve AI tabanlı görüntü tanıma gibi ileri teknoloji geliştirme çalışmaları yürütüyor.

 • Test merkezi veya Proving ground (Nukata, Abashiri)

  Test merkezi veya Proving ground (Nukata, Abashiri)Yüksek güvenilirlik elde etmek için sürüş testi, İleriteknoloji için doğrulama testi

  Otomatik sürüş için kritik öneme sahip yüksek güvenilirlik ve kalite elde etmek için, doğal ortamdaki yollarda ve gerçek dünya koşullarında zemin kanıtlamada çeşitli sürüş testleri yapılır. Ek olarak, Abashiri test merkezimizde, çeşitli coğrafi özelliklere sahip geniş bir arazi kullanılarak, ileri teknoloji ve geliştirme doğrulama testleri gerçekleştirilmektedir.

 • Kuzey Amerika (Detroit, Silikon Vadisi)

  Kuzey Amerika (Detroit, Silicon Valley, San Diego)Alanında öncü işletme ve teknoloji ile teknoloji geliştirme

  Otomotiv teknolojisinin yoğunlaştığı Detroit'te ve BT şirketlerinin ve yenilikçi iş modellerinin bir araya geldiği West Coast'ta (Silikon Vadisi, San Diego), DENSO mükemmel üniversitelerle ortak araştırma ve geliştirme yoluyla öncü teknolojik gelişim üzerinde çalışıyor CUM / MIT / UoF ve sofistike girişimler gibi. Toplumdaki ihtiyaçlara cevap vermek için bölgedeki yerel yol ortamını ve bölgedeki trafik koşullarını sürekli izliyoruz.

 • Avrupa (MÖ¼nih, Aachen, Lindou, Göteborg)

  Avrupa (Münih, Aachen, Lindou, Goteborg)En son endüstriyel trendleri içeren teknolojiyi geliştirir.

  Güvenlik düzenlemelerinin dünyadaki başka yerlerin önünde sıkılaştırıldığı Avrupa'da, DENSO Almanya ve İsveç'te araştırma yapmaktadır. Almanya'daki Lindou'da DENSO, öncü görüntü tanıma teknolojisine odaklanan ve algılama teknolojilerinin gelişimini hızlandıran bir araştırma ve geliştirme tesisine sahiptir.

 • Asya ((Singapur))

  Asya (Singapur)Ortak araştırma, Hükümet ile işbirliği yaptı

  Singapur'da, hükümet, şirketler ve araştırma kurumları arasındaki işbirliği ile ortak araştırmalar ve doğrulama testleri aktif olarak yürütülmektedir. DENSO, Bilim, Teknoloji ve Araştırma Ajansı ile işbirliği yaparak ortak araştırmaya katılmaktadır.

Bu İçeriği Paylaş:
Yukarı
WhatsApp Destek