İNOVASYON

<-Geri Dön

DENSO Electrifies

22-05-2019 10:41

Gerçek inovasyona ulaşmanın anahtarı, çeşitli yetenekleri bir araya getirmek ve senkronize olmak için mükemmel beyinler elde etmektir. Bu bizim hikayemiz, tutkumuz ve dürtümüz.

Biz Kimiz

Muhtemelen hayatında her gün DENSO’nun ürünlerine güveniyorsunuz.

Avrupa'da, tüm büyük küresel otomobil üreticileri ve satış sonrası için en yüksek kalitede otomotiv bileşenleri ve sistemleri tasarlamak, üretmek ve tedarik etmek için birlikte çalışan 16.000'den fazla çalışanımız var.

Ürünlerimiz otomobillerin daha konforlu ve duyarlı hissetmelerini, dış dünyayla etkileşimde bulunmalarını ve otomobilin yakıt tüketimini azaltmalarını amaçlamaktadır. Bunu yapmak için geniş ürün yelpazemiz iklim kontrolü, güç aktarma sistemi kontrolü, bilgi-eğlence, telematik ve güvenlik sistemlerinin yanı sıra elektrikli ve elektronik bileşenleri içerir.

Bir aracı daha verimli ve ekonomik hale getirmek, sürüşü rahat, güvenli, rahat ve dış dünyaya bağlı olmanın yollarını sürekli olarak arıyoruz.

Örneğin, otomobiller ve kamyonlar için dizel sistemler uzun yıllardır var olmakla birlikte, daha yüksek yakıt sistemleri geliştirerek daha yüksek yakıt verimliliği sağlayarak onları iyileştirmek için çalıştık. Sistemimiz, dünyada 1800 bara sürekli ulaşan ilk sistemdi. Fakat bundan memnun değiliz! Artık daha fazla verimlilik elde etmek için enjektör teknolojisine bakıyoruz.

Başka bir örnek olarak, dünyanın ilk elektrikli versiyonunu geliştirerek otomobildeki klima kompresörünü geliştirdik. Bu, hibrit ve stop-start teknolojilerinde olduğu gibi, araba motoru kapalıyken, otomobilin klima sisteminin çalışmaya devam edebilmesini sağlayarak, iç ortamı konforlu tutarak yakıt tüketimini ve emisyonları azaltır.

Sesle etkinleştirilmiş bilgi-eğlence kontrolü ile insanların arabalarıyla iletişim kurması için yeni yollar geliştiriyoruz. Kazaların oluşmasını engellemek için aktif güvenlik sistemleri geliştirerek aracın çevresiyle etkileşime girmesine yardımcı oluyoruz ve hibrid teknolojisi ile çevre üzerindeki etkiyi minimize ediyoruz.

Tüm bu gelişmeler “gelecek için bir vizyonla birlikte değer yaratarak daha iyi bir dünyaya katkıda bulunmak” olan şirket misyonumuzu desteklemektedir.

Sadece otomotiv parçaları değil

DENSO’nun uzmanlığı otomotiv parçalarıyla bitmiyor. İşleri daha iyi hale getirmekten gurur duyuyoruz, bu nedenle dünya standartlarında üretim tesislerimizle haklı gurur duyuyoruz. Ayrıca küçük montaj robotları geliştirdik ve 60.000'den fazla robot çalışıyor!

Bir diğer DENSO yeniliği, otomotiv bileşen stoklarımızı yönetmek için ilk başta geliştirdiğimiz iki boyutlu Hızlı Tepki (QR) Kodudur. İPhone için bir QR kod okuyucu geliştirdik ve bu teknolojiyi toplumda yaygınlaştırmaya yardımcı olduk.
 

Bu İçeriği Paylaş:
Yukarı
WhatsApp Destek