İNOVASYON

<-Geri Dön

Yeni Nesil DENSO Enjektör Teknolojisi ( i-Art )

11-12-2019 12:57

i-Art, yakıt enjeksiyonunun doğruluğunu kontrol eden çığır açan bir DENSO teknolojisidir.

Performansı en üst düzeye çıkarmak ve dizel motorlardan kaynaklanan yakıt tüketimini ve emisyonları en aza indirmek için anahtar yakıt, saniyede 100.000 kez şaşırtıcı bir şekilde yüksek hızda enjekte edilir.

i-Art her enjeksiyonu izler ve doğruluk saparsa, farkı hemen düzeltir.

                                                                                                        

En zorlu olan şey, i-Art'ın enjeksiyon basıncını ölçerek doğru yakıt enjeksiyonunu tespit etmesini sağlamanın mantıklı bir yolunu bulmaktı. Her gün, yakıt enjeksiyon dalga formunu düşündük.Doğru yakıt enjeksiyonunu sağlamak için onları nasıl daha benzer hale getireceğimizi düşünürken, enjeksiyon dalga formunun basınç dalga formuyla üst üste gelmesi gerektiğine karar verdik. Ayrıca, bir basınç sensörünü enjektöre yerleştirmenin bir yolunu bulmak çok zordu.

                                                                                                    

Her bir enjektörün içinde bulunan minyatür bir basınç sensörü enjeksiyonun eylemlerini izler. 

i-ART teknolojisi, enjeksiyon miktarının ve zamanlamasının optimum kontrolü için saniyede 1000 defa gerçekleşen yakıt enjeksiyonunlarının her bir enjektördeki yakıt basıncı ve sıcaklık dalgalanmalarını hassas bir şekilde ölçer. Enjeksiyon miktarının ve zamanlamanın optimum kontrolü için. Sonuçlar mı? Temiz, sessiz, yakıt verimliliği sunan ve dünyada bu konuda birinci sırada yer alan performans. 

i-Art, DENSO tarafından icat edilen çığır açan bir teknolojidir. Daha önce hiç kimsenin başaramadığı bu ilk teknolojiyi yaratmak bizim için çok değerli ve tatmin edici oldu.

                                                                                    

Dizel motorlar, sadece binek otomobiller için değil, aynı zamanda kamyonlar ve tarım endüstrisi için çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

DENSO teknolojisi ile bu alanlarda topluma daha fazla katkıda bulunmak istiyoruz.

Dizel motorları her alanda çalışacak şekilde genişletmeyi umuyoruz.

Bu İçeriği Paylaş:
Yukarı
WhatsApp Destek